Profesyonel Apartman Yöneticiliği

Anasayfa / Yazılar / Profesyonel Apartman Yöneticiliği

Profesyonel Apartman Yöneticiliği

Apartman ve site yönetimlerinde yaşanan sorunlardan kurtulmanın yolu var.  Ne yönetici olmak ne de yönetici seçmek zorundasınız. ''Peki kim yapacak bu işleri?'' diyorsanız, aradığınız soruların cevabı bu yazıda.

Yaşamın giderek hızlandığı günümüzde komşuluk ilişkileri üzücü şekilde geriledi. Özellikle site yönetimi esnasında, aidatların toplanması, temizlik ve yönetim karmaşası gibi çeşitli problemler apartmanları 'konserveye' çevirdi. Herkesin üstlenmekten kaçındığı bir sorun haline gelen bina yönetimi büyük şehirlerde yeni bir sektörün doğmasına sebep oldu; Profesyonel apartman yöneticiliği...                                             

Batı ülkelerinde zaten yaygın bu meslek grubu, mesken sahiplerini dev bir yükten kurtarıyor. Bu düşünceden hareketle binadaki huzuru sağlamak, çağdaş değerlere uygun idare için uzman yönetim şirketlerine bırakılmaya başlandı. Personel iş çizelgesi, teknik bakım programı, kat maliklerinin ihtiyaç ve beklentilerinin karşılandığı müşteri hizmetleri firmalar tarafından sonuçlandırılmaktadır.

Tüm ödemelerin, harcamaların detaylarına 'istenildiği an' web tabanlı sistemden ulaşılması, zihinleri kemiren 'aidatların nereye gittiği' şüphesi yerini şeffaf,  güvenli sisteme bıraktığında konforlu ve huzurlu bir yaşam sürümü sağlanacaktır.  Genel olarak apartmanlarda en çok fatura hilelerine rastlanmaktadır. Teklif almadan, yakınlara sipariş edilen işler, komisyon kapma, şişik fatura, olmayan işi yapılmış gibi gösterme, şahsi işlerini apartman işiymiş gibi faturaya dönüştürme sıklıkla yaşanan sahteciliklerden sadece bazıları.

Profesyonel yönetim sisteminde aidat toplama işleriyle komşuluğa zarar verecek riskleri ortadan kaldırmakta, insanların yaşam kalitesini yükseltmeye katkı sunmaktadır. Böylesi bir karmaşık sorun yumağının çözümü; yönetimin profesyonelleşmesidir. Ekonomide dönüşüm devam ederken yeni iş fırsatları da iştah kabartıyor.  Çok sermayeye gerek duymayan, piyasada doygunluğa henüz ulaşmamış bu iş fikri yatırımcısına büyük kazanç fırsatı sunuyor. Özetle; Apartmanlarda yönetici stresine son! 

Ürün ve hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! +90 (541) 631 44 19

Copyright © 2017. Her Hakkı Saklıdır.
Top